وبگاه رسمی نوید کمالی

مجموعه‌ای از اندیشه‌ها و دیدگاه‌های منتشر در رسانه‌ها و همایش‌های ملی و بین المللی

مجموعه‌ای از اندیشه‌ها و دیدگاه‌های منتشر در رسانه‌ها و همایش‌های ملی و بین المللی

وبگاه رسمی نوید کمالی

یادداشت‌های یک روزنامه‌نگار، مولف و مدرس فعال در حوزه سیاست خارجی، فناوری‌های نوین و قدرت نرم ...

شماره تماس: 00989159263347 (جهت دریافت «مشاوره» ، دعوت جهت «برگزاری کارگاه آموزشی» و ... لطفا در ساعات غیر اداری و یا در شبکه های اجتماعی مبتنی بر این شماره تماس حاصل فرمایید.)

تذکر: بازنشر مطالب این پایگاه بلااشکال می باشد.

پست الکترونیکی : NavidKamali.ir@iran.ir

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
آخرین مطالب
امروزه استفاده از هوش مصنوعی چت جی پی تی (ChatGPT) و دیگر سامانه‌های مشابه مانند محصول گوگل برد (Google Bard) یا بینگ(Bing AI) به عنوان یک کمک ابزار قدرتمند در پژوهش‌ها و تحقیقات مختلف مطرح می‌باشد. برای استفاده از این دست ابزارهای هوشمند، می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:

۱. تعریف سوالات: ابتدا باید سوالات خود را برای هوش مصنوعی چت جی پی تی تعریف کنید. در این مرحله، باید سعی کنید سوالات خود را با دقت و به صورت واضح و مختصر تعریف کنید.
هوش مصنوعی و پژوهش

۲. تولید پاسخ‌ها: پس از تعریف سوالات، هوش مصنوعی چت جی پی تی پاسخ‌هایی را تولید خواهد کرد. در این مرحله، باید پاسخ‌های تولید شده را با دقت بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها به درستی به سوالات شما پاسخ داده‌اند.

۳. ارزیابی پاسخ‌ها: پس از تولید پاسخ‌های هوش مصنوعی چت جی پی تی، باید آن‌ها را ارزیابی کنید. در این مرحله، باید پاسخ‌های تولید شده را با دانش خود و منابع موجود مقایسه کنید و به این صورت اطمینان حاصل کنید که پاسخ‌های تولید شده به درستی و کاملی به سوالات شما پاسخ داده‌اند.

۴. بهبود عملکرد: در صورتی که نتایج به دست آمده قابل قبول نیستند، باید بهبود عملکرد هوش مصنوعی چت جی پی تی را در نظر بگیرید. برای بهبود عملکرد، می‌توانید از روش‌های یادگیری ماشینی استفاده کنید و داده‌های بیشتری را به مدل آموزش دهید.

۵. گزارش نتایج: در نهایت، باید نتایج به دست آمده را گزارش کنید. در گزارش، باید توضیح دهید که چگونه از هوش مصنوعی چت جی پی تی استفاده کرده‌اید، نتایج به دست آمده را شرح دهید و در صورت لزوم، راهکارهای بهبود عملکرد هوش مصنوعی چت جی پی تی را نیز ارائه دهید.


دانلود کتابچه آموزش استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT در پژوهش